Możemy więcej
Projekt „Możemy więcej” realizowany jest przez zespół Fundacji Challenge Europe. Pasjonuje nas tworzenie pozytywnych zmian w społeczeństwie, wierzymy w zapewnianie wsparcia i możliwości osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.
Jesteśmy oddani zwiększaniu poziomu rozwoju społeczności w województwie świętokrzyskim poprzez kompleksowe doradztwo i wsparcie, dlatego dążymy do stabilnej realizacji kompleksowego poradnictwa.
Od 1 stycznia 2024r. rozpoczynamy ważny projekt mający na celu wzmocnienie pozycji osób z niepełnosprawnościami oraz uchodźców z Ukrainy, tym samym ułatwiając im integrację na polskim rynku pracy.
Realizacja projektu odbywa się w ramach konkursu organizowanego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033, Edycja 2024. Program jest realizowany przez NIW-CRSO.
Grupa docelowa
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie osoby:
- dorosłe,
- niepracujące,
- niezarejestrowane w urzędach pracy,
- bez kwalifikacji zawodowych lub z nieaktualnymi kwalifikacjami/kompetencjami zawodowymi,
- zagrożone wykluczeniem społecznym m.in. z powodów materialnych (bezrobocie),
- mieszkające w w woj. świętokrzyskim.
A w szczególności:
- osoby z niepełnosprawnością,
- osoby posiadające status uchodźcy z Ukrainy i przekroczyły granicę Polski w dniu 24 lutego 2022 r. lub później.
Główny cel projektu
Projekt pn. „Możemy więcej” ma na celu znaczące zwiększenie rozwoju naszej Fundacji, umożliwiające stabilną realizację kompleksowego poradnictwa, zgodnie z potrzebami osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz umożliwienie 60 uczestniczkom i uczestnikom projektu integracji z rynkiem pracy, poprzez rozbudowanie potencjału organizacyjnego i wsparcie realizacji poradnictwa.
Naszym głównym celem jest udzielanie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu lub miejsca pracy. Kolejnym priorytetem jest dla nas wsparcie w planowaniu rozwoju kariery zawodowej, a także przygotowanie do lepszego radzenia sobie w poszukiwaniu i podejmowaniu pracy. Skupiamy się w szczególności na promowaniu wsparcia psychologicznego, treningu niezwykle cennych umiejętności społecznych, a także poradnictwie specjalistycznym w formie indywidualnej.
Dodatkowo wprowadzenie najlepszych praktyk, standardów i sprawdzonych strategii rozwoju organizacyjnego skutecznie doprowadzą w przyszłości do wzmocnienia pozycji Fundacji Challenge Europe jako organizacji poradniczej.
Cele szczegółowe przekładające się na działania
- Wsparcie osób dotkniętych wykluczeniem społecznym i defaworyzacją społeczną, w szczególności osób
z niepełnosprawnościami oraz uchodźców z Ukrainy. - Wprowadzenie edukacji, rehabilitacji zawodowej i adaptacji społecznej uczestników projektu.
- Kształtowanie świadomości społecznej na temat potrzeb i możliwości osób narażonych wykluczeniem społecznym z powodów materialnych, wykluczeniem fizycznym, wykluczeniem strukturalnym, czy wykluczeniem normatywnym.
- Zwiększenie wiedzy o rynku pracy uczestników projektu, poprzez realizację poradnictwa zawodowego.
- Opracowanie wieloletniej strategii rozwoju.
- Wzrost wiedzy o własnych predyspozycjach i ograniczeniach w kontekście możliwości zatrudnienia uczestników projektu, poprzez realizację poradnictwa zawodowego i psychologicznego.
- Podniesienie kompetencji w zakresie planowania strategicznego w organizacjach pozarządowych, w tym dotyczące fundraisingu, poprzez realizację wsparcia szkoleniowego.
- Zwiększenie standardu Organizacji, poprzez doposażenie w innowacyjny najnowszej generacji sprzęt.
Okres trwania projektu: 01.01.2024r. - 31.12.2025r.
Dofinansowanie projektu ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033 (ROP): 435 229,08 zł
Działania zaplanowane w projekcie
- Realizacja wsparcia o charakterze społecznym, które przyczyni się do zwiększenia wiedzy o własnych predyspozycjach i ograniczeniach.
- Indywidualna pomoc psychologiczna.
- Trening umiejętności społecznych - warsztaty grupowe.
- Przeprowadzenie specjalistycznego poradnictwa w formie indywidualnego wsparcia.
- Zapewnienie kompleksowego doradztwa dostosowanego do potrzeb osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
- Wsparcie integracji uczestników na rynku pracy poprzez budowanie umiejętności i usługi pośrednictwa pracy.
- Rozwijanie zdolności organizacyjnych, aby zapewnić trwałe wsparcie społeczności.
Wsparcie ma znaczenie
Wybierając nasz projekt, inwestujesz nie tylko w jednostki; inwestujesz w przyszłość naszej społeczności. Razem możemy przełamać bariery, stworzyć nowe możliwości i stworzyć bardziej integracyjne społeczeństwo, w którym każdy ma szansę się rozwijać.
Gotowi być katalizatorem zmian? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz wziąć udział w projekcie lub współpracować przy realizacji projektu z Fundacją Challenge Europe.
Razem zbudujmy lepszą przyszłość dla wszystkich!
Kontakt
Al. IX Wieków Kielc 6/17 II piętro
25-516 Kielce
tel. 41 24 26 900, 41 24 26 901
Mobile +48 511 666 063, +48 511 666 064
E-mail: biuro@fundacjachallenge.org
Więcej informacji na stronie: www.fundacjaonkologiczna.pl
Zadzwoń lub wyślij maila: rekrutacja@fundacjaonkologiczna.pl
tel. +48 881 388 103 lub +48 693 45 18 72
Udział uczestników w projekcie jest bezpłatny.